Bugun...



Kadın A Milli Takımı, Rusya’ya 4-2 yenildi

Tarih: 28-10-2020 10:32:24 + -


Kadın A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçında karşılaştığı Rusya’ya 4-2 mağlup oldu.


Kadın A Milli Takımı, Rusya’ya 4-2 yenildi

Moskova’da Sapsan Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 77.dakikada Derya Arhan ve 86.dakikada Didem Karagenç atarken,  Rusya’nın gollerini 13.dakikada Nelli Korovkina, 22 ve 46.dakikalarda Margarita Chernomyrdina, 49.dakikada Natalya Mashina kaydetti. Kadın A Milli Takımımız, 27 Kasım'da Estonya ile deplasmanda, 1 Aralık’ta Rusya ile kendi sahasında karşılaşacak ve Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçlarını tamamlayacak.

 

Kadın Milliler, Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda oynadığı 8 maçta topladığı 2 puanla beşinci sırada bulunuyor.

 

 Stat: Sapsan Stadyumu Moskova


 
Hakemler: Elvira Nurmustafina, Elena Alistratova, Nargis Magau, Justina Lavrenovaite


 
Rusya: Tatyana Shcherbak, Anna Kozhnikova, Alsu Abdullina, Natalya Mashina (Dk.61 Lina Yakupova), Nadezhda Smirnova (Dk.46 Valeriya Bespalikova), Elina Samoylova, Kristina Mashkova, Anna Belomyttseva, Marina Fedorova, Margarita Chernomyrdina, Nelli Korovkina


 
Türkiye: Selda Akgöz, Berna Yeniçeri, Didem Karagenç, Yaşam Göksu, Gülbin Hız, Ebru Topçu (Dk.87 Elif Keskin), Emine Ecem Esen (Dk.52 Derya Arhan) , Ece Türkoğlu, İpek Kaya (Dk.46 Sevgi Çınar), Ecem Cümert (Dk.60 İlayda Civelek), Yağmur Uraz (Dk.52 Melike Öztürk)



Kadın A Milli Takımı'nın Rusya maçı aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:



Kaleciler: Selda Akgöz (Ataşehir Belediye Spor), Fatma Şahin (Beşiktaş A.Ş.), Gamze Nur Yaman (Zhılstroy-1)



Defans: Didem Karagenç (Beşiktaş A.Ş.), Fatoş Yıldırım (Ataşehir Belediye Spor), Dilan Yeşim Taşkın (Sv Horn), Yaşam Göksu (Konak Belediye Spor), Gülbin Hız (Alg Spor), Berna Yeniçeri (Konak Belediye Spor), İpek Kaya (Stade Brestoıs 29), Büşra Kuru (Ffc Nıederkırchen)



Orta Saha: Emine Ecem Esen (Alg Spor), Ebru Topçu (Alg Spor), Jessica Çarmıklı (Beşiktaş A.Ş.), Elif Keskin (Beşiktaş A.Ş.), Berivan İçen (Beşiktaş A.Ş.), Ece Türkoğlu (Old Domınıon Unıversıty), İlayda Civelek (Ataşehir Belediye Spor), Derya Arhan (Alg Spor), Sevgi Çınar (Beşiktaş A.Ş.), Ecem Cümert (Msv Duisburg)



Forvet: Yağmur Uraz (Beşiktaş A.Ş.), Melike Öztürk (Ataşehir Belediye Spor)

Futbol Gelişim Direktörü: Oğuz Çetin



Teknik Direktör: Necla Güngör Kıragası



Maç Programı:

 

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat / Yer

27.10.2020 - 17.00

Rusya

4-2

Türkiye

Sapsan Stadyumu - Moskova

 




Kaynak: TFF



FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI