Bugun...


Ali BAL


Facebookta Paylaş

Başkan Adaylarının Yerel Basına Bakışı
Tarih: 22-03-2019 16:07:00 Güncelleme: 22-03-2019 16:21:00


31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçimi ile ilgili Ataşehir’de siyasi partilerin adayları çalışmalarına yoğun bir program çerçevesinde devam ediyorlar.

 

Bu süreç içinde basınla olan ilişkilerini kısaca aflarına sığınarak değerlendirmek istiyorum.

 

Geçici olarak bir yılı aşkın bir süreden beri görevinden uzaklaştırılan ve partisi tarafından tekrar aday olarak gösterilen Ataşehir Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Battal İlgezdi yoğun programının yanı sıra yerel basını unutmayarak arada bir sohbet imkanı yaratarak durum değerledirmesi fırsatını yaratabiliyor. Belediye ve kendisi ile ilgili her türlü soruyu sorma fırsatını verdiği gibi aynı olgunlukla yanıtlaması yerel basın tarafından takdir edilecek bir davranış.

 

Saadet Partisi Ataşehir Belediye Başkan Adayı Adem Boz, yoğun programına rağmen istenildiği zaman kendisine rahat bir şekilde ulaşılabilecek bir aday. Ayrıca basınla bu kısa süreç içinde özel görüşmeler hariç düzenlediği basınla buluşma programların da süre sınırı koymadan bir araya gelerek sorunları ve soruları açık yüreklilikle dinleyerek samimi ve gayet mütevazi bir şekilde cevaplayan bir aday.

 

Sancaktepe Belediye Başkanı ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, hala Sancaktepe ’den kopamamış, Ataşehir ’den ziyade Sancaktepe Belediyesi’ni sürekli gündemine taşıması buna bir örnektir. Yerel basını pek sevdiği söylenemez.  Ataşehir yerel basınını sorsanız tanımaz.  Yerel basınla son toplantısını yaptığı Sancaktepe Kongre Sarayı avlusunda, ayakta yerel basını karşısına alarak yine Sancaktepe ile başladı ve burada yaptıklarımız Ataşehir’de yapacaklarımızın teminatıdır deyip bir iki soru aldıktan sonra basın mensuplarını Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Genç’e emanet edip daha önceden planlanan programına gitmek üzere ayrıldı.

 

Şimdi bu üç adayı analiz ettiğimizde, Sayın Battal İlgezdi ile Sayın Adem Boz’un sıcak ilişkileri ve ilgileri yerel basın tarafından her zaman takdirle karşılanmış ve kendilerine bir sempati kazandırmışlar. Her nedense Sayın İsmail Erdem Ataşehir’e geldiği günden bugüne kadar son toplantı kısmen hariç davet edilen toplantılarda bile vücut dili hep soğuk yansımıştır.

 

Sadece gördüklerimi ve yaşadıklarımı analiz etmeye çalıştım. 31 Mart günü her aday halk tarafından değerlendirilerek oy kullanılacak. Her üç adaya başarılar dilerim. Kazanmaları durumunda Sayın Battal İlgezdi ve Sayın Adem Boz’un bu sıcak ilişkilerinin oturacak makama yansımasını, Sayın İsmail Erdem’in bu soğuk duruşunun kazanacağı makama yansımamasını özellikle diliyorum.

 

Saygılarımla;

Ali BAL

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI