Bugun...


Ali BAL


Facebookta Paylaş

Deniz Gezmiş ismi neden söküldü?
Tarih: 23-09-2020 13:42:00 Güncelleme: 23-09-2020 13:42:00


Deniz Gezmiş isminin, mahalle halkıyla özdeşleşmiş olması ve ani bir kararla herhangi bir açıklama yapılmadan bir gece vakti sökülmesi yoğun tepkiyle karşılandı.  Mahallelinin hassasiyeti göz ardı edilerek, bilgi verilmeden sökülen Deniz Gezmiş isminin tekrar yerine takılması tüm sevenlerinin ve Mustafa Kemal Mahallesi halkının beklentisi olduğunu belirtmek isterim.

 

2010 yılında Ataşehir Belediye Meclis tarafından Mustafa Kemal Mahallesinde yapılan parka verilen “Deniz Gezmiş Parkı” ismi aradan 10 koca yıl geçmesine rağmen her ne hikmetse İstanbul Valiliği’nin talimatıyla Ataşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından bir gecede “Deniz Gezmiş” ismi parktan söküldü.

 

Şu konulara açıklık getirilmesi gerekir.

 

* Eğer bu isim gayrı resmi bir şekilde ya da bürokratik işlemler tamamlanmadan oraya asılmışsa neden 10 yıl beklendi.

 

*Yoksa bu parkın Büyükşehir Belediyesi tarafından Ataşehir Deniz Gezmiş Deprem Parkı olarak açılışı mı? İsmin sökülmesine neden oldu. Bunu bilmiyoruz.

 

Bildiğimiz iki şeyden birincisi, Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bakımı yapılmayan, her yıl bir iki yamayla geçiştirilen bir parktı. Büyükşehir burayı deprem toplanma alanı olarak alınca parkın da çehresi değişti. İsmine yakışır bir park haline getirilerek çalışmalar ve düzenlemeler hala devam ediyor.  Kısacası park sahipsiz olmaktan çıktı. Artık bakımını üstlenen bir Büyükşehir varlığı hissedilir duruma geldi.

 

İkinci husus, Ana arter Büyükşehir Belediyesine ait olduğundan 10 yıldır neden beklendi? 

 

Ataşehir Belediye Meclisi aldığı bu isim kararını bu süre içinde neden Büyükşehir Belediye Meclisine göndermedi? Tüm bu soruların cevabı şu an verilmiş değil.

 

Vatandaşlar gibi basın olarak bizde bu soruların cevabını merak ediyoruz.

 

İlgili mercilerden herkesin mutlu olacağı bir kararın çıkması hepimizin temennisi ve beklentisidir.

 

Saygılarımla,

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI