Bugun...


Ali BAL


Facebookta Paylaş

Sen neymişsin be “Corona”!
Tarih: 16-03-2020 12:07:00 Güncelleme: 16-03-2020 12:07:00


Dünyada Emperyal güçler ve kapital sahipleri bile yıllarca verdikleri mücadeleler sonucunda istediklerinin bazen tam tersiyle bile karşılaşabiliyorlar. Yıllarca süren ekonomik savaşların bile alınan önlemler sonucunda başarısız olduklarına şahit oluyoruz.

Hâlbuki Koronavirüsü hiç zorlanmadan, siz kapıları da sınırları da kapatsanız bile “O” çok rahat girebiliyor. Nasıl bir emperyalist güçse kimse çözemiyor.

 

Sakın dünyayı huzursuz eden silah tekelleri ile emperyalist güçlere bu sırını verme Korona sana sesleniyorum. Çünkü sendeki bu gücü öğrenirlerse belki bir şekilde senin yayılman önlene bilinir ama onların önüne geçilmez. Bu sırını sakın paylaşma.

 

İşin şakası bir tarafa gerçekten dünya şu an bir acizliğin içinde. Olayı hafife alanlar bedelini ağır ödüyor. Vatandaş olarak bizlerinde önlem alması gerekir yoksa ağır vakalarla karşı karşıya kalırız.

 

Dünya silaha ayırdığı bütçenin yarısını sağlık araştırmalarına ayırsaydı belki bu olay bu kadar yayılmadan çaresi bulunurdu.  Savaşlarda silah üretenler sevinirken acaba bu tür vakalarda ilaç tekelleri de seviniyor mu? Diye sorasım geliyor. Artık öyle bir dünyada yaşıyoruz ki her olumsuzluğun altında bir şeyler arama gibi bir duruma düşürüldük.

 

Temennim alınan önlemlere ilave olarak vatandaşların da tedbirleri elden bırakmaması bu olayın yayılmaması açısından önem arz etmektedir. Sağlıklı günler diliyorum.

 

Saygılarımla

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI