Bugun...


Ali BAL


Facebookta Paylaş

Yüreklerimiz yandı!
Tarih: 28-12-2020 09:58:00 Güncelleme: 28-12-2020 09:58:00


Dünya tarihinin kara sayfalarına bir yıl olarak eklenecek ve adı asla anılmayacak olan 2020 yılı gitsin bir daha gelmesin diyoruz.

 

Yüreklerimiz yandı!

 

Yaşadığımız bu yılda sevdiğimiz insanlardan uzak kaldık, kimi zamanlarda kayıplar yaşadık ve acılarımızı birlikte paylaşamadık. Sevdiklerimizi kaybettik,  cenazelerine katılarak iki gözyaşı dökemedik!

 

Sevinçlerimizi sevdiklerimizle paylaşamadık!

 

Eş, dost, akraba ziyaretlerine hasret kaldık!

 

Virüs bulaşır diye insanlardan kaçar olduk

 

Her ateşimiz çıktığında ya da öksürdüğümüzde Koronavirüse yakalandığımızı sanarak depresyona girdik

 

Alınan tedbirler sonucunda işlerini kaybeden, işyerini kapatanların ekmek parası için acı feryatlarına şahitlik ederek bir kez daha üzüldük!

 

Okulların kapanması sonucu evde bilgisayar üzerinden ders görüp bir şey anlamadım diyen, İnternet veya bilgisayarı yok diye derslere giremeyen, dağlara çıkıp interneti nerede yakalarım diye koşuşan, üzülen kayıp bir kuşağın yetiştiğine şahit olduk!

 

Bir nesil kayıp değil sadece. Tanıklık eden herkesin hayatı için kayıp bir yıldır 2020.

 

Ülkemizin bir deprem coğrafyası olduğunu hatırladık. Sel ve depremlerde yitirdiğimiz onlarca canımızın acısını yaşadık. Allah bir daha göstermesin dedik ama tedbirlerin erken unutulduğu bir yıl oldu 2020.  

 

İnsanlık belki de en ağır darbeyi gözle görülemeyen bir virüsten aldı. Maskeler, dezenfektanlar ve kolonyalar hayatımızın bir parçası oldu.

 

Yani kısacası 2020 yılı acıların, ekonomik sıkıntıların olduğu kara bir yıl olarak tarihteki yerini aldı.

 

Gelecek yılın ve yılların bu yılı aratmaması dileklerimle, 2021 yılının tüm dünya insanlarına sağlıklı, huzurlu ve ekonomik sıkıntıları ortadan kaldıracak bir yıl olmasını temenni ederim.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI