Bugun...


Av. Mustafa KARAOĞLU


Facebookta Paylaş

Değişim mi? Değişiklik mi?
Tarih: 19-12-2019 10:54:00 Güncelleme: 19-12-2019 10:58:00


29 Aralık 2019 Pazar günü CHP Ataşehir ilçesi 5. Olağan Kongresi yapılacak. Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim üzere iki adaylı bir yarış söz konusu olacak.

 

Bir tarafta değişiklik; diğer tarafta da değişim yanlısı iki aday yarışacak.

 

Mahalle delegasyonu yapılırken yaşananlar; algısı biraz açık, siyaseten okumayı doğru yapabilen örgütün önünde gerçekleşti. Siyaseten yapılan ve de yapılamayanları not aldık. Buraya takılmadan önümüze bakacağız.

 

Ataşehir de CHP özelinde siyaseten yeni bir yapılanmaya EKİP RUHUNU oluşturmaya ihtiyaç var. Yapılagelen ve de sırf bir değirmene su taşımak üzere sürekli değişiklik yapılmaktadır. Oysa yapılması gereken DEĞİŞİMDİR.

 

DEĞİŞİM; üyelik hukukundan doğan tüm hakların kullanılması için lazım gelen tüm demokratik ortamın oluşturulması ile mümkündür. DEĞİŞİM; örgüte seçilmiş ve de atanmışlara bakış açısının; siyaset tarzının kapsayıcı, kucaklayıcı olması demektir.

DEĞİŞİM; herkese eşit siyaset yapma alanı demektir.

DEĞİŞİM; demokrat olmak,

DEĞİŞİM Adaletli olmak,

DEĞİŞİM vicdanlı olmak demektir.

DEĞİŞİM iradesini DEĞİŞİM tarafında olmayı mevcut yöneticilerden beklemek hayalcilik. DEĞİŞİM için tek yol yeni yüzler. Siyasete yeni yüzlerin, yeni tarzın, yeni anlayışın yerleşmesi gerekmektedir. 

 

Ataşehir’de üye yapısı yeniden revize edilmeli; aynı sonucu doğurmayacak şekilde parti ile alakası olmayan partinin yolunu dahi bilmeyen uyuyan hücreler derhal üyelikten düşürülmelidir. Adeta birilerinin güdümünde olan bu uyuyan hücrelerin düğmeye basıldığında harekete geçip Ataşehir’de siyasetin şekillenmesine neden olacak sonuçları oluşturuyor. Bu durumun behemahal düzeltilmesi gerekmektedir. Üye yapısı düzeldiğinde de DEĞİŞİM de kendiliğinden başlayacaktır.

 

Son olarak DEĞİŞİMİ gerçekleştirecek üyelerin tercihleri yöresel, etnik ve de mezhepsel olmamalıdır. Biz bu çatı altında yöresel ve de mezhepsel özelliklerinizden dolayı değil; daha özgür, daha bağımsız, Cumhuriyet değerlerine ve kazanımlarına, Atatürk ilkelerine bağlı, gelir dağılımının adil, muasır medeni toplumlardan daha ileri yaşam koşulları oluşturmak üzere bir araya geldik. Bu nedenle tercihlerimiz bizi bir araya getiren koşulların gerçekleşmesine imkan verecek liyakatli, tarlada izi, emeği olan kişiler için olmalıdır.

 

Delegasyon yapılacak 5.olağan kongrede örgütün sesine kulak vererek DEĞİŞİM İRADESİNİ Ataşehir’de iş başına getirmelidir. Kongrenin hayırlı olması dileğiyle;

 

Çare Değişiklik değil DEĞİŞİMDEDİR.

Saygılarımla

Av Mustafa KARAOĞLU

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI