Bugun...


Av. Mustafa KARAOĞLU


Facebookta Paylaş

KONGRENİN ARDINDAN
Tarih: 27-01-2020 14:34:00 Güncelleme: 27-01-2020 14:53:00


DEĞİŞİM sloganı ile başladığımız ve de süreçte imkan verilen ölçüde bulunduğumuz mecralarda; siyasete bakışın ve de siyaset tarzının değişmesi gerektiğini ifade ettik. Bu tespitimizi ve de vaadimizi kongrede kürsüden daha yüksek bir sesle dile getirdik.

 

Bu tespit ve değerlendirmelerimiz delegelerimizin 1/4 tarafından kabul gördü. Eksiklerimizi biliyoruz. Beklentileri biliyoruz. Zorluklarımızı da biliyoruz. En önemlisi parti içindeki rakiplerimizi artık tanıyoruz. Bundan sonraki süreçte öncelikle EKİP olacağız; sonrasında bize düşen örgütümüzün tüm bireylerini siyaseten özgürleştirecek söylem ve de eylemlerde bulunacağız.

 

Bunun için EKİP RUHUNU hissettirecek her zaman her yerde örgütümüzün yanında olacağız. Zamanın ruhuna uygun siyasetimizi yenileyecek, geliştireceğiz. Örgütümüzün mutluluklarına ortak olup acılarını paylaşacağız. Umudu örgütleyecek güzel günlere ulaşacağız.

 

Kongre sürecinde yaptıklarımız siyasi kültürümüz ve de parti disiplinine yaraşır örnek tavrın başlangıcıdır. Yani bu daha başlangıç. Örgütümüzün beklediği çok daha güzel hareketleri hayata geçireceğiz. Yüreği gerçekten ülke için, parti için atan çok değerli üyelerimiz var. Bunun yanında üye olmadığı halde ülkem diyen vicdanlı çok sayıda Ataşehirli hemşerilerimiz var. Bu iki kesimi bir araya getirmek yeni bir siyaset anlayışını hakim kılmak zorundayız. Siyasette değişim zaruridir. Bunu İlçemizdeki yerel yöneticilerimize bir alternatif olarak da sunmalıyız. Değişim yerel yöneticilerimizin elini rahatlatacak, yeni yüzler ve de fikirlerle alışılagelmiş siyaset sona erecek; 2009 ruhundaki gibi Ataşehir’in tekrardan bir level atlamasına çok ama çok büyük katkı yapacaktır. Alternatif olmadan tek yönlü düşünce ve de örgüt yapısı bir çözüm üretmez. Ortak aklı egemen kılacağız. 

 

Bir parantez de örgütümüz gençlerine daha doğrusu gençlik kadrolarından yaşı nedeniyle yetişkin kadrolarına geçen arkadaşlarıma. Görünüş itibarıyla işin bütün emek kısmında izi olan bu arkadaşlarımızın listelerin yapılması anında müdahil olamadıkları ya da kendilerinin fikirlerinin dikkate alınmadığı yapılan listelerden anlaşılmaktadır. Yönetim listesinde kotaya uygun yeter sayıda genç arkadaşımıza yer verilmemiştir.

 

Her iki ihtimalde de genç arkadaşlarımızın bu duruma şiddetle karşı çıkması gerekirdi. İki adaylı bir yarışın kazananının kadınlarımızın kazandığı gibi gençlerimizin olmasını yeğlerdim.

 

Kadın ve de gençlik kongreleri yapılacak. Bu süreçte aday olacak emekçi genç arkadaşlarımıza ve de örgütümüzün fedakar emekçi kadınlarımıza kongrelerinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

 

Her iki seçim sürecinin de gerçek aktör ve belirleyicisinin; işin gerçek sahibi gençlerimiz ve de kadınlarımızın olmasını canı gönülden diliyorum.

 

Sürece seçilmişlerin ve de onların görevlendirdiklerinin müdahil olmaması dileğiyle...

Saygılarımla

Av Mustafa KARAOĞLU

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI