Bugun...


Av. Mustafa KARAOĞLU


Facebookta Paylaş

Değerli okurlarım;
Tarih: 23-03-2019 11:51:00 Güncelleme: 23-03-2019 11:53:00


Yerel seçim sürecinin tamamlanmasına az bir zaman kaldı. Adaylar seçmenleri ile buluşmaya onların teveccühünü kazanmak için propaganda faaliyetlerine devam ediyor.

 

Bu çalışmaların bu zamana kadar belli bir seviyede sürdürülmüş olması nedeniyle tüm parti ve de adaylara kendi adıma teşekkür ediyorum.

 

Takip edebildiğim kadarıyla Ankara dışında bu seviyenin korunduğu görülmektedir.

 

Ankara’da Millet ittifakının CHP adayı meslektaşım Sayın Mansur Yavaş’ın taraf olduğu ve 2009 yılından bu yana devam eden davanın 2014 yerel seçimlerinde dile getirilmeyip bu seçimlerde son 15 gündür basında ve siyasi parti başkanlarının gündeminde olması oldukça manidar. Konu basit ve de seçilmesi halinde (ki büyük bir ihtimalle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacak)görevini yapmasına hukuki bir engel bulunmamaktadır.

 

Cumhur ittifakının aksi söylemleri hukuki dayanaktan yoksun ve milli iradenin göz ardı edilmesi demektir.

 

Yine adli sicili kabarık bir kişinin peşine takılmak ondan medet Umman’ın ne kadar doğru bir siyaset tarzı olduğunun da takdiri seçmene aittir.

 

Adli sicil kaydı bu kadar kabarık birisinin kendisi için kurtuluş olarak görüp siyasi iktidardan medet umuyor olmasını okumamak da ayrı bir garabettir.

 

Cumhur ittifakının bu süreci ısrarla bir beka sorununa indirgemesini de anlamak mümkün değildir. Bir genel başkanın Tokat mitinginde “...Çanakkale’yi geçemediler Tokat’ı da geçemeyecekler...” demesi anlaşılmaktan uzaktır. Çanakkale’yi geçemeyenler işgal güçleridir. Tokat’ı kim geçemeyecek. Seçimde kimler yarışmaktadır. Seçime katılan partiler mi işgal güçleri mi? Anlayan varsa beri gelsin!!!

 

Yapılacak olan yerel seçimlerde büyükşehirlerde tek zarfa 4 pusulası konulacak. Tasnifi de Büyükşehir, ilçe Belediyesi, belediye Meclis üyesi ve de muhtarlar sırası ile yapılacaktır.

 

Tasnif esnasında oy kullandığınız sandık işlemlerine müşahit olarak nezaret edebilirsiniz.

 

Yapacağınız tercihlerin ülkemize ilimize ilçemize köyümüze ve de mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Saygılarımla

Av Mustafa KARAOĞLU

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI