Bugun...


Av. Mustafa KARAOĞLU


Facebookta Paylaş

Milli İrade;
Tarih: 28-05-2019 11:38:00 Güncelleme: 28-05-2019 11:38:00


Değerli okurlarım mübarek Ramazan Ayının son gün günlerini yaşıyoruz. Bu günlerin bereketinin hanelerimize maneviyatını da kalplerimize yansımasını diliyorum.  Baymamınızı da şimdiden tebrik ediyorum.

Değerli dostlar; 31 Mart 2019 günü yapılan İBB seçimleri YSK tarafından iptal edildi. İptal üzerine 23 Haziran 2019 Pazar günü İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı için yeniden sandığa gideceğiz. YSK iptal kararı 4 e karşı 7 üyenin oyu ile alındı.

Burada sizlere uzun uzadıya YSK’nın kararını tartışıp kafanızı boş yere tabiri caiz ise şişirmeyeceğim. Ortada kabul etsek de etmesek de bir karar var. Bu karar İBB seçimlerinin yenilenmesi yönünde.

Bir taraf oyların çalındığını iddia edip; geçersiz oyların sayılması sonrası oy farkının kapandığından bahisle tüm oyların yeniden sayılması halinde açık ara seçimi kazanacağını iddia ederken;

Diğer taraf aynı zarftan çıkan 4 oydan 3 tanesinin geçerli; bir tanesinin geçersiz sayılmasının akıl ve mantıkla izah edilemeyeceğini; yasada ön görülen şekilde oluşturulmadığı iddia olunan sandık kurulu başkan ve de üyelerinin o sandıkta oy kullanan seçmen iradesini ne şekilde sakatlayıp seçim sonucuna etki ettiğinin delilleriyle ortaya konulmadığını ifade etmekte; kendince seçim iptalini seçmenlerine anlatmaya çalışmaktadır.

Bana göre; seçimin iptali hiçbir hukuki dayanağı bulunmayan bir karardır. Seçmen yani milli iradenin gaspı söz konusudur. Ortada seçimlerin yenilenmesini gerektirecek hiçbir usulsüzlük yoktur. Bu zamana kadar yapılan seçimlerde yaşanan ne ise bu seçimlerde de aynı şeyler yaşanmıştır.

İstanbul ilçe ve de İBB seçim sonuçlarının tahlili göstermiştir ki; seçmen ilçe belediyesinde farklı İBB seçimlerinde farklı tercihte bulunmuştur. Bu seçmen tercihleri siyasiler ve de yorumcular tarafından sık sık dillendirilmektedir. Nasıl olur da ilçe de bize oy verip İBB seçimlerinde farklı tercih kullanır? Bu farklılık sandık sandık tespit edilip ekranlarda dile getirilmesi açıkça seçmen iradesine bir saygısızlıktır. Bu kişiler demokrat değildir. Olamazlarda.

Şimdi gelinen noktada; 23 Haziran’da ÜLKE DEMOKRASİSİNE KATKI için hep birlikte yeniden sandığa gideceğiz. Elimizi vicdanımıza götürüp sandıkla gelenin sandıkta gitmesi inancının yerleşmesi ve kuvvetlenmesi, MİLLİ İRADENİN GÜCÜNÜN tescili için İSTANBUL’da HAK YERİNİ BULMALIDIR.

Aksi halde bir daha bu ülkede MİLLİ İRADENİN GÜCÜNDEN bahsetmek, demokrasinin kazanmasından bahsetmek mümkün olmayacaktır. İktidar gücü ile o an kim varsa farklı gerekçelerle seçimlerin iptali ve de yenilenmesi yolu açılmış olacaktır. Buna fırsat vermemeliyiz.

Son olarak; benimde yönetici olduğum İÇERENKÖY İDMAN YURDU Futbol Takımı 2. Amatör ligde Şampiyon olarak 1. Amatör Lige yükselmiştir. Bu sezon bu başarının kazanılmasında emek veren başta Başkanımız Sebahattin KESKİN yönetim kurulu arkadaşlarımız ve de teknik ekip ve de yüreğini ortaya koyan sporcu kardeşlerimi kutluyor, 1. Amatörde başarılar diliyorum.

İSTANBUL’DA HAK YERİNİ BULACAK, HAK EDEN KAZANACAK!

Saygılarımla  

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI