Bugun...


Av. Mustafa KARAOĞLU


Facebookta Paylaş

NİSAN 1
Tarih: 19-02-2019 11:33:00 Güncelleme: 19-02-2019 11:33:00


Evet değerli okurlarım;

 

31 Mart 2019 Pazar günü mahalli idareler seçimleri yapılacak. 
Yaşadığımız belde ilçe ve il belediye başkanları ve de Meclis üyelerini seçeceğiz.
Mahallemiz muhtarlarını ve de azalarını belirleyeceğiz.

 

Herkeste özellikle de adaylarda partilerde bir heyecan var. 1 Nİsan itibarıyla seçilen adaylar 5 yıl süreyle belde ilçe vede il belediye başkanı olarak görev yapacaklar. 

Herkesin aklı selim sağduyulu bir şekilde bu sürecin tamamlanması için elinden gelen azami gayreti göstermesi gerekmektedir. Kimse gerginlikten kutuplaşmadan kendisine pay çıkartmamalı, bunu bir propaganda aracı olarak kullanmamalıdır. Geçen yazımda da bahsettiğim üzere bu seçimler bir beka sorunu değildir. Yerel seçimler ülkemizin var olma yada yok olma sorunu asla olamaz. 

 

Yine seçim sonuçları ne olursa olsun merkezi iktidar değişmeyecektir. Genel seçimler 2024 yılında yapılacaktır. Lakin yerel seçimler iktidara giden yolun başlangıcıdır. 
Yerel seçimlerde yapılacak tüm olumlu işler halkın teveccühünü kazanmak açısından önemlidir. 1 Nisan sabahı bu açıdan önem arzetmektedir.

 

Bu amaçla; ülkemizin içinde bulunduğu durum, konjonktür ve de diğer etkenleri de dikkate alarak fanatizm duygularımızı bir kenara bırakıp yaşadığımız Kentin sorunlarına çözüm üretecek ekibi iş başına getirmeliyiz.

 

1 Nisan sabahına hepimizin daha umutlu hayata dört elle sarılmış bir şekilde uyanmanızı diliyor ve umut ediyorum.

Saygılarımla

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI