Bugun...


Derya ARSLAN


Facebookta Paylaş

65 yaş üstüne yapılan haksızlık
Tarih: 18-08-2020 14:16:00 Güncelleme: 18-08-2020 14:19:00


Koronovirüs vaka sayıları giderek artıyor. Bunun tek sorumlusu da sorumsuzca davranan bizleriz.

 

Şöyle bir bakıyorum da sokaklarda, pazarlarda, toplu taşımada, parklarda, sahillerde, tatil beldelerinde, düğünlerde, asker uğurlamalarında vs daha birçok sayabileceğim yerlerde virüs yokmuş gibi hareket eden o kadar çok kişi var ki..

 

İçişleri Bakanlığımız denetimlerini artırdı. Ama haber vererek yapılan denetimlerde gördük ki zaten vatandaşlar ve esnaf hazırlıklı. Peki denetim olmadığı zamanlarda durum nasıl sizce? Durum VAHİM!

 

Sorumsuzca çekilen halaylar, toplu açılışlar, asker uğurlamaları, bayram ziyaretleri, hasta ziyaretleri, maskesiz sokağa çıkanlar, sosyal mesafe kurallarını hiçe sayıp ‘bana bir şey olmaz’ diyenler, vaka sayılarında ciddi bir artışa neden oluyor. Ve bunun cezasını da nedense 65 yaş üstü çekiyor.

 

Birçok ilimizde 65 yaş üstü vatandaşlarımıza kısıtlamalar getiriliyor.

 

Peki neden 65 yaş üstü?

 

Sorumsuzca davranan 65 yaş üstü değil ki maalesef altı..

Parklarda parti yapan, halay çeken 65 yaş üstü değil,

asker uğurlamalarında coşan 65 yaş üstü değil,

düğünlerde halay çeken 65 yaş üstü değil,

sokaklarda maskesiz dolaşan 65 yaş üstü değil,

toplu  taşımada kurallara uymayan 65 yaş üstü değil ama kısıtlanan 65 yaş üstü..

 

Evet, 65 yaş üstü vatandaşlarımızı korumamız gerekiyor. Bizler için onların sağlığı herşeyden önemli. Ama onları evlere hapsederek, hareket alanlarını özgürlüklerini kısıtlayarak bunu yapmamalıyız.

 

Öncelikle biz 65 yaş altı kesim tedbirlere uymalıyız. Umursamaz davranışlarımızdan vazgeçmeliyiz. 65 yaş üstü zaten kurallara uyuyor asıl uymayan bizleriz.

 

Çoğumuzun evinde yaşını almış büyüklerimiz var. Ve biz duyarsızca davranıp o kurallara uyan büyüklerimize virüsü taşıyoruz. ‘Ben gencim bana bir şey olmaz’ demekten vazgeçmeliyiz. Bu kadar duyarsız olursak bırakın 65 yaş üstü büyüklerimizi yeniden hepimiz evlere kapanacağız.

 

Eğer büyüklerimize ve etrafımızdakilere biraz olsun saygımız varsa lütfen kurallara uyalım. Maskesiz sokağa çıkmayalım, mesafeye dikkat edelim ve en önemlisi hijyeni elden bırakmayalım.

 

Sağlıklı günler diliyorum..

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI