Bugun...


Derya ARSLAN


Facebookta Paylaş

Bugün yine 10 Kasım!
Tarih: 10-11-2020 12:54:00 Güncelleme: 10-11-2020 12:54:00


Bugün yine 10 Kasım!

82 yıl önce kapanan o mavi gözlerin ışığıyla yürüyoruz Atam.

O ışık ki bizi hiçbir zaman karanlıkta bırakmadı. Senin devrimlerin, ilke ve inkılapların sayesinde bugün çağdaş bir toplum olduk.

Biz seni hiç görmeden sevdik. Düşüncelerini özümüz gibi benimsedik. Senin düşüncelerini benimserken ne deniz mavisi gözlerine baktık, ne de altın sarısı saçlarına..

Senin açtığın yolda, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyoruz. Karanlıkları aşarak, zorluklara göğüs gererek yürüyoruz. Biz Atatürk çocuklarıyız. Ne senden vazgeçeriz, ne de seni sevmeyeni severiz.

Bugün yine 10 Kasım.. Gökyüzü bile sana ağlıyor Atam! Yüzümüz solgun, gözlerimiz yaşlı…

Ama karamsar değiliz. Çünkü bizler var oldukça, senin ışığın hep var olacak. Biz bir ölür, bin doğarız. Kanımızda var bizim, Nene Hatun’lar, Kara Fatma’lar, Halide Edip Adıvarlar… Yeri geldi mi kanımızın son damlasına kadar savaşır bize bıraktığın bu eşsiz vatana, bayrağımıza ve İlkelerine sahip çıkarız.

Bugün Atatürk’ü anlamayanlar, onu sevmeyenler mevcuttur. Ancak bu kişiler unutmamalıdır ki, bugün bu topraklarda Türk olarak yaşıyorsak bu Atatürk sayesindedir. O tüm inançlara, tüm vicdanlara, tüm fikirlere saygılıdır; ona saygı göstermeyen kişiler öncelikle ellerini vicdanlarına koyarak onun yaşam öyküsünden bu saygıyı öğrenmelidir.

Sen rahat uyu Atam

Biz Atatürk çocuklarıyız.. Ne senden vazgeçeriz, ne de senin bize bıraktığın emanetten.

Özlem ve saygı ile sonsuza kadar…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI