Bugun...


Derya ARSLAN


Facebookta Paylaş

BURUK KUTLANAN BAYRAMLAR
Tarih: 21-05-2020 17:39:00 Güncelleme: 21-05-2020 17:39:00


Ülkemizi de etkisi altına alan Covit-19 bütün hayatımızı değiştirmiş durumda.

Ne ramazanlar eski ramazan, ne de bayramlar eski bayram. Tüm hayatımızı bir anda sosyal mesafeli hayat olarak yeniden dizany etmek zorunda kaldık.

Tüm planlarımızı, hayallerimizi, düğünlerimizi, nişanlarımızı, kısacası hayatımızı askıya aldık.

Sevdiklerimize sarılamaz, hatta göremez olduk. Gelen kısıtlamalar yüzünden uzaktaki canlarımıza kavuşmanın özlemiyle bekliyoruz.

Bu yıl maalesef hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yılını, hem de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yılını Covit-19 yüzünden evlerimizde, balkonlarımızda kutlamak zorunda kaldık. Sokaklara, meydanlara inemesek te o çoşkuyu evlerimize taşıdık, tüm Türkiye kocaman bir koro olduk İstiklal Marşımızı en gür sesimizle okuduk. 

Evet, buruk geçen bir Ramazan ayını da bitirdik hayırlısıyla. Koronovirüs yüzünden bu sene ramazan ayını evlerimizde geçirmek zorunda kaldık. Ne yakınlarımıza iftarlara, sahurlara ne de camilerimize teravihlere gidebildik. Öyle bir virüsle karşı karşıya kaldık ki tüm hayatımız bir anda değişti. Evlerimiz en güçlü sığınağımız haline geldi. Elimizden geldiğince yardıma muhtaç olan kişilere ulaşmaya çalıştık bu ay..

Ve bayrama kavuşmanın sevincini de buruk yaşıyoruz maalesef bu sene. Büyüklerimize gidemeyeceğiz, ellerini öpemeyeceğiz bu sene..

Her yıl özlemle beklenen bayram sabahları bu sene yerini hüzüne bırakacak. Bu bayram, anne, baba, akraba, eş dost ziyaretleri maalesef yapılamayacak. Sevdiklerimizle ancak dijital ortamlarda bayramlaşabileceğiz. Koronovirüs sayesinde unuttuğumuz değerleri o kadar güzel hatırladık ki.. Umarım bundan sonra sevdiklerimize daha fazla zaman ayırır, hayatı ertelemeden yaşarız. Eskisi gibi yaşayacağımız bayramlara erişmek ümidiyle..

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI