Bugun...


Derya ARSLAN


Facebookta Paylaş

SEÇİMLER GELİP GEÇİCİDİR VE BAKİ OLAN DOSTLUKTUR
Tarih: 29-03-2019 12:56:00 Güncelleme: 29-03-2019 12:57:00


Evet..  yerel seçimin bitimine az bir süre kala bakıyorum da herkes bir telaş içinde. Herkes desteklediği adayın arkasında yürümeye çalışıyor. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyorlar. Partililerin tek istedikleri kendi adaylarının kazanması. Bu da en doğal hakları..

 

Ama bakıyorum da normal hayatlarında çok iyi dost, arkadaş hatta akraba olanlar sırf parti ve aday yüzünden bir birleriyle sürtüşme ve laf dalaşlarındalar. Neredeyse birbirlerinin yüzlerine bakmayacaklar.

 

Ama seçimler gelip geçicidir ve baki olan dostluktur. Yarın seçim bittiğinde kim kazanırsa kazansın siz gene dostlarınızla kalacaksınız.

 

Bu ülke hepimizin. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, kimseyi siyasi görüşünden dolayı yargılayamazsınız. Seçim bitti hangi lider yanınızda?.. Yine mahallenizde ki komşularınızla, arkadaşlarınızla baş başa kaldınız. Başınız sıkışsa komşunuzun kapısını çalacaksınız. Aaa o şu partili çalmayayım demeyeceksiniz. Düğününüz olsa dostlarınızı, komşularınızı çağıracaksınız, onlar gelecek sevincinizi paylaşmaya.. Cenazeniz olsa taziyeye ilk önce kapı komşunuz koşacak.. Mahallenizde ki esnaftan alışveriş yapacaksınız. O yüzden dostça, kardeşçe yaşamak varken bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın. Şu güzel vatanda kardeşçe yaşayalım..

 

Sevgiyle kalın..

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI