Tweet |
Türkiye’nin dört bir yanından gelerek okullarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yükseköğrenim Yurtlarında devam eden öğrenciler, spor şöleninde bir araya geldi. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde hizmet verilen 10 yurtta kalan öğrencilerin mücadele ettiği şölende masa tenisi, futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, dart, yüzme ve satrancın yanı sıra e-spor turnuvaları düzenlendi. 10 – 11 Haziran tarihlerinde Sultangazi’deki Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde gerçekleşen müsabakalar, kıyasıya mücadeleye ve eğlence dolu anlara sahne oldu.
TEZAHÜRATLAR EKSİK OLMADI
silivri escortTüm branşlarda toplamda 160 müsabakanın gerçekleştiği şölende karşılaşmalar eleme usulü ile yapıldı. Takım branşlarından voleybol, basketbol ve futbol müsabakalarının yarı final ve final karşılaşmaları oldukça çekişmeli geçti. Yurt idarecilerinin ve öğrencilerinin sahadaki oyuncuları tezahüratlarla desteklediği karşılaşmaların sonunda futbolda birincilik kürsüsüne çıkan takım kadınlarda Maltepe Kız Öğrenci Yurdu, erkeklerde ise Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu oldu.
Basketbol kadınlarda Maltepe Kız Öğrencinin Yurdunun ipi göğüslediği şölende erkeklerde ise Gaziosmanpaşa Öğrenci şampiyon oldu. Voleybolun birincileri ise Maltepe Kız Öğrenci ve Gaziosmanpaşa Erkek Öğrenci Yurtlarının takımları oldu.
300 ÖĞRENCİ YARIŞTI
adana escortBireysel branşlarda İBB Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdundan Mehmet Sertkaya yüzmede şampiyon olurken, masa tenisinde Ayşe Zeynep Ekinci Eyüpsultan Kız Yurdundan, Deniz Esen Gaziosmanpaşa Erkek Yurdundan katılarak birinciliği elde etti.
Okçulukta Esenyurt Erkek Yurdunu temsilen yarışan Nezih Kara dartta da birinci oldu. Satrançta Şişli Erkek Yurdundan şölene katılan Alperen Güneş sıralamada birinciliği elde ederken şölenin e-spor şampiyonu ise Esenyurt Erkek Yurdundan Atalay Öztürk oldu.
İki gün süren ve yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı karşılaşmalarla birlikte gençlerin keyifli zaman geçirmeleri için ip atlama, halat çekme, çuval yarışı ve parkur oyunları gibi etkinlikler de düzenlendi. Sahnebüs aracında yapılan etkinliklerin de renk kattığı şölende dereceye giren takım ve sporculara çeşitli ödüller verildi. Öğrenciler ödüllerini İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve bulundukları yurtların yöneticilerinin elinden aldı. İlk kez düzenlenen şölende dereceye giren tüm takımların ve sporcuların isimleri şöyle:
Kadın Voleybol
1. Maltepe Kız Öğrenci Yurdu
2. Örnektepe Kız Öğrenci Yurdu
3. Avcılar 2 Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Voleybol
1. Gaziosmanpaşa Erkek Öğrenci Yurdu
2. Şişli Erkek Öğrenci Yurdu
3. Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu
Kadın Basketbol
1. Maltepe Kız Öğrenci Yurdu
2. Maltepe Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Basketbol
1.Gaziosmanpaşa Erkek Öğrenci Yurdu
2. Şişli Erkek Öğrenci Yurdu
3. Ümraniye Erkek Öğrenci Yurdu
Kadın Futbol
1. Maltepe Kız Öğrenci Yurdu
2. Avcılar 2 Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Futbol Branşında
1. Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu
2. Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu
3. Ümraniye Erkek Öğrenci Yurdu
Ferdi Branşlar
Okçuluk: Nezih Kara ( Esenyurt )
Dart: Nezih Kara ( Esenyurt )
Masa Tenisi: Ayşe Zeynep Ekici ( Eyüpsultan )
Deniz Esen ( Gaziosmanpaşa )
Yüzme: Mehmet Sertkaya ( Esenyurt )
Satranç: Alperen Güneş ( Şişli )
Playstation: Atalay Öztürk ( Esenyurt )
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 35 | 27 | 4 | 4 | 80 | 27 | 85 | +53 |
2 | Fenerbahçe | 35 | 24 | 6 | 5 | 84 | 42 | 77 | +42 |
3 | Beşiktaş | 35 | 23 | 4 | 8 | 74 | 33 | 77 | +41 |
4 | Adana Demirspor | 35 | 19 | 7 | 9 | 74 | 44 | 66 | +30 |
5 | Başakşehir FK | 35 | 17 | 10 | 8 | 51 | 36 | 59 | +15 |
6 | Trabzonspor | 35 | 17 | 12 | 6 | 63 | 51 | 57 | +12 |
7 | Konyaspor | 35 | 12 | 9 | 14 | 46 | 38 | 50 | +8 |
8 | Fatih Karagümrük | 35 | 12 | 11 | 12 | 72 | 63 | 48 | +9 |
9 | Kayserispor | 35 | 15 | 16 | 4 | 54 | 60 | 46 | -6 |
10 | Kasımpaşa | 35 | 12 | 16 | 7 | 45 | 57 | 43 | -12 |
11 | MKE Ankaragücü | 35 | 12 | 17 | 6 | 42 | 51 | 42 | -9 |
12 | Antalyaspor | 35 | 11 | 16 | 8 | 46 | 53 | 41 | -7 |
13 | Alanyaspor | 36 | 11 | 17 | 8 | 54 | 70 | 41 | -16 |
14 | Sivasspor | 35 | 11 | 17 | 7 | 45 | 53 | 40 | -8 |
15 | İstanbulspor | 35 | 11 | 19 | 5 | 43 | 63 | 38 | -20 |
16 | Giresunspor | 35 | 9 | 16 | 10 | 40 | 60 | 37 | -20 |
17 | Ümraniyespor | 35 | 7 | 19 | 9 | 47 | 60 | 30 | -13 |
18 | Gaziantep FK | 35 | 6 | 22 | 7 | 31 | 69 | 25 | -38 |
19 | Hatayspor | 35 | 6 | 24 | 5 | 19 | 80 | 23 | -61 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Samsunspor | 36 | 23 | 4 | 9 | 70 | 26 | 78 | +44 |
2 | Çaykur Rizespor | 36 | 18 | 4 | 14 | 64 | 35 | 68 | +29 |
3 | Pendikspor | 36 | 19 | 7 | 10 | 65 | 36 | 67 | +29 |
4 | Bodrumspor | 36 | 18 | 10 | 8 | 55 | 34 | 62 | +21 |
5 | Sakaryaspor | 36 | 20 | 14 | 2 | 59 | 47 | 62 | +12 |
6 | Eyüpspor | 36 | 18 | 10 | 8 | 40 | 30 | 62 | +10 |
7 | Göztepe | 36 | 17 | 9 | 10 | 45 | 28 | 60 | +17 |
8 | Manisa FK | 36 | 15 | 10 | 11 | 53 | 47 | 56 | +6 |
9 | Keçiörengücü | 36 | 16 | 12 | 8 | 59 | 47 | 56 | +12 |
10 | Bandırmaspor | 36 | 15 | 11 | 10 | 55 | 58 | 55 | -3 |
11 | Boluspor | 36 | 14 | 12 | 10 | 44 | 46 | 52 | -2 |
12 | Altay | 36 | 11 | 14 | 11 | 45 | 45 | 41 | 0 |
13 | Erzurumspor FK | 36 | 11 | 16 | 9 | 43 | 48 | 39 | -5 |
14 | Tuzlaspor | 36 | 11 | 20 | 5 | 42 | 52 | 38 | -10 |
15 | Gençlerbirliği | 36 | 10 | 18 | 8 | 46 | 55 | 38 | -9 |
16 | Altınordu | 36 | 9 | 19 | 8 | 41 | 57 | 35 | -16 |
17 | Adanaspor | 36 | 6 | 23 | 7 | 32 | 76 | 25 | -44 |
18 | Denizlispor | 36 | 7 | 24 | 5 | 35 | 67 | 23 | -32 |
19 | Yeni Malatyaspor | 36 | 4 | 25 | 7 | 22 | 81 | 16 | -59 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kocaelispor | 38 | 25 | 4 | 9 | 73 | 28 | 84 | +45 |
2 | Bucaspor 1928 | 38 | 24 | 5 | 9 | 63 | 22 | 81 | +41 |
3 | İskenderunspor A.Ş. | 38 | 23 | 7 | 8 | 65 | 31 | 77 | +34 |
4 | 1461 Trabzon FK | 38 | 22 | 8 | 8 | 62 | 27 | 74 | +35 |
5 | Van Spor FK | 38 | 21 | 6 | 11 | 58 | 27 | 74 | +31 |
6 | Ankara Demirspor | 38 | 20 | 7 | 11 | 65 | 32 | 71 | +33 |
7 | Karacabey Belediye Spor | 38 | 19 | 8 | 11 | 55 | 31 | 68 | +24 |
8 | Fethiyespor | 38 | 16 | 15 | 7 | 59 | 51 | 55 | +8 |
9 | Zonguldak Kömürspor | 38 | 15 | 15 | 8 | 45 | 50 | 53 | -5 |
10 | Serik Belediyespor | 38 | 14 | 13 | 11 | 54 | 43 | 50 | +11 |
11 | Kırşehir FSK | 38 | 12 | 14 | 12 | 49 | 54 | 48 | -5 |
12 | Kırklarelispor | 38 | 10 | 12 | 16 | 38 | 35 | 46 | +3 |
13 | Etimesgut Belediyespor | 38 | 11 | 15 | 12 | 43 | 51 | 45 | -8 |
14 | Kastamonuspor | 38 | 11 | 17 | 10 | 41 | 47 | 43 | -6 |
15 | Sarıyer | 38 | 10 | 16 | 12 | 46 | 57 | 42 | -11 |
16 | Uşak Spor | 38 | 8 | 21 | 9 | 37 | 64 | 33 | -27 |
17 | Balıkesirspor | 38 | 6 | 22 | 10 | 32 | 76 | 25 | -44 |
18 | Pazarspor | 38 | 4 | 23 | 11 | 29 | 79 | 23 | -50 |
19 | Adıyaman FK | 37 | 5 | 24 | 8 | 22 | 70 | 23 | -48 |
20 | Diyarbekir Spor | 37 | 2 | 26 | 9 | 18 | 79 | 15 | -61 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yeni Mersin İY | 34 | 19 | 4 | 11 | 49 | 21 | 68 | +28 |
2 | Belediye Derincespor | 34 | 18 | 4 | 12 | 51 | 24 | 66 | +27 |
3 | Belediye Kütahyaspor | 34 | 18 | 5 | 11 | 52 | 34 | 65 | +18 |
4 | 52 Orduspor FK | 34 | 19 | 8 | 7 | 54 | 34 | 64 | +20 |
5 | Nevşehir Belediyespor | 34 | 16 | 8 | 10 | 52 | 40 | 58 | +12 |
6 | Karaköprü Belediyespor | 34 | 16 | 10 | 8 | 44 | 32 | 56 | +12 |
7 | Karşıyaka | 34 | 15 | 10 | 9 | 44 | 28 | 54 | +16 |
8 | Çatalcaspor | 34 | 11 | 12 | 11 | 40 | 39 | 44 | +1 |
9 | Amasyaspor Futbol Kulübü | 34 | 11 | 12 | 11 | 33 | 36 | 44 | -3 |
10 | Elazığspor | 34 | 12 | 16 | 6 | 44 | 53 | 42 | -9 |
11 | 1922 Konyaspor | 34 | 11 | 15 | 8 | 42 | 47 | 41 | -5 |
12 | Hacettepe 1945 | 34 | 9 | 16 | 9 | 41 | 50 | 36 | -9 |
13 | Ağrı 1970 Spor | 34 | 8 | 14 | 12 | 23 | 39 | 36 | -16 |
14 | Edirnespor | 34 | 10 | 19 | 5 | 35 | 45 | 35 | -10 |
15 | 1954 Kelkit Bld.Spor | 34 | 7 | 13 | 14 | 25 | 35 | 35 | -10 |
16 | Yomraspor | 34 | 7 | 14 | 13 | 36 | 42 | 34 | -6 |
17 | Eskişehirspor | 34 | 6 | 20 | 8 | 39 | 69 | 26 | -30 |
18 | Şile Yıldızspor | 34 | 5 | 18 | 11 | 29 | 65 | 26 | -36 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
06/06/2023 | Fatih Karagümrük | vs | Kasımpaşa |
06/06/2023 | Sivasspor | vs | Kayserispor |
06/06/2023 | Başakşehir FK | vs | Trabzonspor |
07/06/2023 | Beşiktaş | vs | Konyaspor |
07/06/2023 | Giresunspor | vs | Antalyaspor |
07/06/2023 | İstanbulspor | vs | Ümraniyespor |
07/06/2023 | MKE Ankaragücü | vs | Adana Demirspor |
03/06/2023 | Ümraniyespor | 0 - 1 | Giresunspor |
03/06/2023 | Konyaspor | 1 - 1 | Fatih Karagümrük |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
21/05/2023 | Manisa FK | 1 - 5 | Pendikspor |
21/05/2023 | Çaykur Rizespor | 0 - 0 | Altınordu |
21/05/2023 | Bodrumspor | 1 - 1 | Göztepe |
Hük. | Adanaspor | 0 - 3 | Samsunspor |
Hük. | Yeni Malatyaspor | 0 - 3 | Denizlispor |
21/05/2023 | Bandırmaspor | 1 - 1 | Gençlerbirliği |
21/05/2023 | Eyüpspor | 2 - 1 | Keçiörengücü |
21/05/2023 | Erzurumspor FK | 2 - 0 | Boluspor |
20/05/2023 | Altay | 3 - 1 | Tuzlaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
20/05/2023 | Zonguldak Kömürspor | 3 - 1 | Pazarspor |
20/05/2023 | Kastamonuspor | 3 - 2 | Kırşehir Futbol Spor Kulübü |
Hük. | Adıyaman FK | 0 - 3 | Fethiyespor |
Hük. | Diyarbekir Spor | 0 - 3 | Bucaspor 1928 |
20/05/2023 | Van Spor FK | 8 - 0 | Balıkesirspor |
20/05/2023 | İskenderunspor A.Ş. | 5 - 1 | Uşak Spor |
20/05/2023 | Etimesgut Belediyespor | 2 - 0 | Serik Belediyespor |
20/05/2023 | 1461 Trabzon FK | 2 - 0 | Kırklarelispor |
20/05/2023 | Karacabey Belediye Spor | 2 - 0 | Sarıyer |
20/05/2023 | Ankara Demirspor | 1 - 0 | Kocaelispor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
20/05/2023 | 1922 Konyaspor | 4 - 1 | Hacettepe 1945 |
20/05/2023 | Belediye Kütahyaspor | 4 - 1 | 1954 Kelkit Bld.Spor |
20/05/2023 | Edirnespor | 6 - 2 | Şile Yıldızspor |
20/05/2023 | Belediye Derincespor | 3 - 0 | Karaköprü Belediyespor |
20/05/2023 | 52 Orduspor FK | 2 - 1 | Amasyaspor Futbol Kulübü |
20/05/2023 | Elazığspor | 0 - 4 | Karşıyaka |
20/05/2023 | Nevşehir Belediyespor | 3 - 2 | Eskişehirspor |
20/05/2023 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 5 - 1 | Yomraspor |
20/05/2023 | Çatalcaspor | 2 - 0 | Ağrı 1970 Spor |