Bugun...



Kadın A Milli Takımı, Estonya'yı 4-0 yendi

Tarih: 28-11-2020 11:33:58 + -


Kadın A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçında karşılaştığı Estonya'yı 4-0 mağlup etti. Tallinn'de Sportland Arena'da oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 29.dakikada Ece Türkoğlu, 55.dakikada İlayda Civelek, 76.dakikada Gülbin Hız ve 81.dakikada Yağmur Uraz attı. Estonya Milli Takımı'nda Pille Raadik 88.dakikada kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı.


Kadın A Milli Takımı, Estonya'yı 4-0 yendi

Kadın A Milli Takımımız, 1 Aralık Salı günü Rusya ile kendi sahasında karşılaşacak ve Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçlarını tamamlayacak.
 
Stat: Sportland Arena
 
Hakemler: Volha Tsiareshka, Natalia Ceban, Anastasiya Danchenko, Alena Kanaplianikava


 
Estonya: Karina Kork, Pille Raadik, Kairi Himanen, Signy Aarna (Dk.76 Emma Treiberg), Kristina Bannikova, Inna Zlidnis, Kelly Rosen (Dk.65 Renate Mehevets), Kriistina Tullus, Maria Orav, Vlada Kubassova, Evelyn Silina (Dk.65 Maarja Saulep)
 
Türkiye: Gamze Nur Yaman (Dk.86 Fatma Şahin), Berna Yeniçeri (Dk.86 Cansu Nur Kaya), Didem Karagenç, İpek Kaya (Dk.86 Yaşam Göksu), Gülbin Hız, Ebru Topçu, Emine Ecem Esen (Dk.86 Elif Keskin), Ece Türkoğlu, İlayda Civelek (Dk.75 Arzu Karabulut), Birgül Sadıkoğlu, Yağmur Uraz


 
Kadın A Milli Takımı'nın Estonya ve Rusya maçları aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
 
Kaleciler: Fatma Şahin (Beşiktaş A.Ş.), Ezgi Çağlar (Alg Spor), Gamze Nur Yaman (Zhilstroy-1)

Defans: Didem Karagenç (Beşiktaş A.Ş.), Dilan Yeşim Taşkın (Sv Horn), İpek Kaya (Stade Brestois 29), Yaşam Göksu (Konak Belediye Spor), Gülbin Hız (Alg Spor), Berna Yeniçeri (Konak Belediye Spor)

Orta Saha: Emine Ecem Esen (Alg Spor), Ebru Topçu (Alg Spor), Jessica Çarmıklı (Beşiktaş A.Ş.), Elif Keskin (Beşiktaş A.Ş.), Cansu Nur Kaya (Pendik Çamlık Spor), Ece Türkoğlu (Old Dominion University), İlayda Civelek (Alg Spor), Arzu Karabulut (Sc Fortuna Köln), Derya Arhan (Alg Spor), İrem Eren (Kdz. Ereğli Belediye Spor), Ecem Cümert (Msv Duisburg), Seda Nur İncik (Konak Belediye Spor)

Forvet: Yağmur Uraz (Beşiktaş A.Ş.), Gizem Kılıç (Vfl Bochum), Birgül Sadıkoğlu (Konak Belediye Spor), Melike Öztürk (Ataşehir Belediye Spor)
 
Futbol Gelişim Direktörü: Oğuz Çetin
 
Teknik Direktör: Necla Güngör Kıragası
 
Maç Programı:

 

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

  2. Takım

Stat / Yer

27.11.2020 - 19.00

Estonya

0-4

  Türkiye

Sportland Arena - Tallinn

01.12.2020 - 17.00

Türkiye

 

  Rusya

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi-Manavgat-Antalya




Kaynak: TFF



FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI